Wiedźmin 3: Dziki Gon w 2015 roku

  • Paveł
  • 14.03.2014
  • 0

Jeszcze zanim zająłem się nagrywaniem, zanim uruchomiłem kanał na YouTube, serwis Gracz, niespecjalnie przepadałem za grami RPG, niezbyt często po nie sięgałem. Wyjątkiem było Skyrim oraz Fallout 3. W momencie jednak, gdy odpaliłem Wiedźmina 2, przekonałem się że gra RPG nie musi być tak naprawdę zwykłym levelowaniem postaci.

Stąd moje zainteresowanie tym gatunkiem stopniowo zaczyna narastać, a już w szczególności jeżeli chodzi o kontynuację Wiedźmina. Wielu z Was chyba dobrze wie o premierze trzeciej części, która miała nastąpić w tym roku. Niestety CD Projekt RED, w którym powstaje ów tytuł, poinformowało o przesunięciu premiery na przyszły rok (okolice lutego).

Wszystko wynika z potrzeby dopracowania gry w najmniejszych szczegółach pod kątem audio-wizualnym, poprzez wielokrotne testy, o czym dowiadujemy się m.in. z otwartego listu przesłanego przez deweloperów:

„Od samego początku prac nad trzecią częścią Wiedźmina przyświeca nam idea stworzenia gry, która będzie kwintesencją i ukoronowaniem naszych 11-to letnich doświadczeń przy tworzeniu RPG-ów. Jednocześnie chcemy, żeby Wiedźmin 3 Dziki Gon wyznaczał nowe granice kreatywności i wpłynął na rozwój całego gatunku. Ale oczywiście najważniejsze jest to, żeby gracze mogli przeżyć niezapomniane przygody w wielkim i otwartym świecie. To dla was zadbaliśmy o to, żeby fabuła toczyła się w naturalny, filmowy sposób przy jednoczesnym zachowaniu pełnej wolności wyboru, a całość posiadała spektakularną oprawę audio-wizualną. Zdajemy sobie sprawę, że są to bardzo ambitne założenia, ale energia twórcza całego zespołu połączona z możliwościami technicznymi obecnych platform pozwoliły na ich realizację. Tak gigantyczny projekt wymaga szczególnej uwagi w ostatniej fazie prac, ręcznego dopieszczenia najdrobniejszych detali i wielokrotnego testowania.

Patrząc na to co udało nam się dotychczas osiągnąć stanęliśmy przed wyborem ostatecznej daty premiery. Decyzja była trudna, jednak po dogłębnym przemyśleniu oczywista. Grę mogliśmy wydać zgodnie z pierwotnym planem pod koniec tego roku, ale uznaliśmy, że dodatkowe kilka miesięcy umożliwi nam uzyskanie jakości, z której będziemy w pełni zadowoleni i jakiej oczekują od nas gracze. Tym samym wyznaczyliśmy datę premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na luty 2015.

Drodzy gracze, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was chciałoby jak najszybciej zagrać w Wiedźmina. Przepraszamy, że będziecie musieli poczekać nieco dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy. Wierzymy, że jak już ten czas minie okaże się, że było warto. Wierzymy, że sprostamy pokładanym w nas nadziejom, a Wiedźmin 3 Dziki Gon stanie się jedną z najlepszych gier RPG dostarczając Wam dużo wspaniałej rozrywki.

Drodzy akcjonariusze, czujemy odpowiedzialność jaka na nas spoczywa i dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyliście. Jesteśmy przekonani, że jakość jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na sukces gry, a nasza decyzja jest słuszna również z biznesowego punktu widzenia.”.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *

REKLAMA

Gry - wybierz na Ceneo