Gry konsolowe_kreacje_świąteczne - wybierz na Ceneo

Virtual Reality- przyszłość rozrywki?

  • sofT
  • 9.02.2016
  • 0

Coraz więcej słyszy się o wirtualnej rzeczywistości. Dostępna teraz dla wąskiej grupy osob staje się coraz popularniejsza. Gdy słyszymy lub widzimy gdzieś „Wirtualna Rzeczywistość” od razu przed oczami mamy obrazy z futurystycznego, odległego świata pełnego zaawansowanych technologii. Bardziej zorientowani w temacie gier natomiast myślą o goglach Oculus Rift, które są jednymi z najbardziej znanych. Nie jest to napewno przyjemność, której każdy może zaznać głównie ze względu na cenę samych gogli, komputera, który dałby sobie radę z bardziej wymagającymi produkcjami w VR oraz ceny samego oprogramowania. Jednak z pomocą przychodzą mniejsze niezależne firmy oferujące na przykład „gogle”, w które wkładamy smartfon i boom mamy swoje VR. Zresztą nie tylko te małe firmy bo przecież Google też…gogle cdbrdgogle cdrbd 2Oto Google Cardboard, chyba najtańsza opcja zaznania wirtualnej rzeczywistości. „Gogle” są wykonane z kartonu, dwóch soczewek, gumki i magnesu. Można je zamówić bądź zrobić samemu. Koszt samodzielnego zrobienia to około 40-60 zł, zależy od materiałów i sklepów, natomiast koszt kupna to wydatek rzędu 70-90 zł + dostawa.

Kolejną tańszą opcja „smartfonową” są gogle Vrizzmo. Jest to polska firma, a ich gogle są naprawdę dobre !

Są one wyraźnie mocniejsze niż kartonowe Cardboard. Jednak gogle Vrizzmo znacznie różnią się też ceną, która wynosi 249zł !

To były chyba dwie najtańsze na rynku opcje umożliwiające nam posmakowanie zabawy jaką daje wirtualna rzeczywistość. Czy waszym zdaniem za parę lat będziemy przed komputerami nie tylko z klawiaturą i myszką, ale i z goglami umożliwiającymi nam „wejście” do gry ? Czy jest to nam potrzebne ? Na pewno znajdą one przeznaczenie w innych dziedzinach niż rozrywka takich jak np. medycyna. Macie jakieś inne pomysły co do zastosowania ? Pochwalcie się w komentarzu 😉 !

Autor: sofT

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *

POLECAM

Gry - sprawdź na Ceneo