Mass Effect 3 [#1] GAMEPLAY – Zapoznanie

  • Paveł
  • 5.10.2013
  • 2

Początek serii z Mass Effect 3. Miodna, przecudowna gra jeżeli chodzi o fabułę. Możliwość podejmowania decyzji, reagowania na zdarzenia, dialogi (elementy RPG), to coś czego brakuje mi w niektórych grach o jednak zbyt liniowej fabule, gdzie tylko zapoznajemy się z historią, bez możliwości jej tworzenia.

Nie ukrywam, że zauroczył mnie ten tytuł, to uniwersum.  Odkrywając iż pojawiły się DLC, postanowiłem na nowo przejść całą fabułę, odkryć nowy ekwipunek oraz nowe rozdziały w tym przecudownym świecie Mass Effect.

  • Drugą cześć przeszedłem już więcej niż dwa razy, a ostatnie wydanie jedynie raz. Grałem praktycznie zaraz po premierze, a od tamtego czasu pojawiło się dość sporo dodatków DLC, które mnie zaciekawiły właśnie pod kątem tego jak i czy wpłyną na fabułę, relację Sheparda z innymi bohaterami.

    Relacje są naprawdę rewelacyjne i dość skomplikowane poprzez swoją szczegółowość. Ta gra jest niczym książka, która szczegółowo opisuje bohaterów, ich relacje, wydarzenia. Nie to co inne tytuły, w których głównym elementem jest wyłącznie akcja i skrócone przedstawienie historii.

  • Mass Effect to wprost genialne uniwersum! Nawet nie idzie tu o fabułę, bo znam gry z lepszą (niewiele, ale jednak). Jak dla mnie siłą tej trylogii są rewelacyjnie napisane i wykreowane, realistyczne pod względem charakteru postaci i budowanie relacji między nimi a Shepardem. A nawet ostatnio zastanawiałem się, czy nie wrócić do drugiej części trylogii… 🙂

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *

REKLAMA

Gry - wybierz na Ceneo