Gra retro? Dopiero co w nią grałem

  • Paveł
  • 25.04.2014
  • 0

Chyba każdy wie co to gra retro. Chodzi o stare gry o których większość z Was wyłącznie słyszała, bądź widziała na zrzutach ekranowych. Co jednak gdy owe gry retro dobrze pamiętacie?

Sam dobrze pamiętam jak siedziałem w szkole, w domu i grałem w GTA, GTA 2 na komputerze z białą obudową, wgapiając się w ogromny, biały monitor kineskopowy i zachwycając przecudowną grafiką. Obecnie w tych grach, podobnie jak pozostali gracze, widzę wyłącznie pikselozę, czyli szereg kolorowych kwadratów, które w połączeniu dają złudzenie pojazdy, postaci… .

Zastanawiam się czy jestem już tak stary, czy też może branża gier tak szybko się rozwija. Rzecz jasna znacznie bardziej odpowiada mi ta druga opcja, która zakłada że w dalszym ciągu jestem młody i piękny.

Czas jednak bardzo szybko upływa i od mojej pierwszej gry minęło już sporo czasu. Druga rzecz to naprawdę piorunujący rozwój w branży komputerów, a co za tym idzie również i w wirtualnej rozrywce.

Przyznam że chętnie wróciłbym do niektórych tytułów. Niekoniecznie dla ich oprawy audio-wideo, ale przede wszystkim za ich samą grywalność, coś co wciągało na całe dnie.

A czy Wy również macie takie wspomnienia?

Tagi: / / / / / / /

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *

REKLAMA

Gry - wybierz na Ceneo