Diablo 3 – Dom aukcyjny zostaje zamknięty!

  • Paveł
  • 1.10.2013
  • 0

Jeżeli jesteście w posiadaniu Diablo III i sprawdzacie swoją elektroniczną skrzynkę pocztową, to z pewnością też już wiecie, że dom aukcyjny zostanie zamknięty. Kasacji podlegać będzie zarówno ten na prawdziwe pieniądze, jak i na złoto z gry. Zapytacie pewnie dlaczego? Otóż twórcy przedstawiają przyczynę, która dała się zauważyć już znacznie wcześniej, a mówiąc wprost – dom aukcyjny jest niczym legalne kody w grze sieciowej.

Wstępnie celem rzecz jasna miało być stworzenie wygodnego miejsca do handlu między graczami. Ostatecznie jednak zanikł sam cel gry, czyli zdobywanie złota, przedmiotów poprzez eksplorowanie terenów oraz zabijanie potworów. Doszło do tego, że złoto jest skupywane na aukcjach internetowych, a następnie skupuje się niesamowite, legendarne przedmioty na aukcjach w grze.

Efekt jest taki iż więcej osób siedzi przy aukcjach aniżeli w grze. Do gry wchodzą wyłącznie w celu sprawdzenia nowego ekwipunku, bądź pochwalenia się nim przed innymi. Jak więc porównywać tu umiejętności graczy, ich postacie, gdy jeden gracz stara się coś osiągnąć w starym stylu, a drugi pakuje w postać kilkaset, o ile nie tysiące złotych… .

W moim odczuciu decyzja twórców zapadła nieco za późno, gdyż część osób już odwróciła się od gry przez ten właśnie problem. Co gorsza, planowany termin zamknięcia domu aukcyjnego to dopiero 18 marzec 2014.

Czekamy więc na dalsze informacje… .

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *

REKLAMA

Gry - wybierz na Ceneo