[#2] Battlefield 4 BETA GAMEPLAY

  • Paveł
  • 2.10.2013
  • 0

Niestety w dalszym ciągu leczę gardło, stąd też pozwolę Wam się rozkoszować samą grą z moim małym wizerunkiem, lecz w dalszym ciągu bez głosu. Tym razem postanowiłem spróbować swoich sił w trybie Conquest Large, gdzie znajdują się wszelkiego rodzaju pojazdy – motorówki, czołgi, skutery wodne, śmigłowce oraz inne, ciekawe pojazdy. Mapa Siege of Shanghai jest dość znana z racji jej prezentacji w wielu zapowiedziach.

W trybie Conquest rzeczywiście pojawia się znacznie więcej możliwości…, tak mówię o niszczeniu wieżowca. Jest to chyba najbardziej oblegane miejsce w wersji beta. Wszyscy gracze ciągną do wieżowca, żeby toczyć tam walkę, zniszczyć go. Ponadto odkryłem także możliwość wychylania się zza osłony, co ułatwi ostrzał – zwiększyli realizm.

Musze przyznać iż jestem pod coraz większym wrażeniem. Gra wzbudza mój podziw, chociaż doszukałem się kolejnych błędów. Pamiętajmy jednak, że jest to póki co wersja testowa. Główny błąd, który przyciągnął moją uwagę, to sporadyczne zawieszanie się gry w trakcie rozgrywki, bądź podczas wczytywania mapy. Drugi błąd, który może nieco irytować to osłony, które nie osłaniają… – kolumna betonowa przez którą zostałem zastrzelony. Może to było tylko moje wrażenie, że byłem ukryty, a może jednak błąd, trudno powiedzieć.

Broń dla szturmowca, bo to nim głównie działam, wydaje się być bardzo celna i posiadać naprawdę spory zasięg, co może być jednak trochę przesadzone. Obecnie gram w celu osiągnięcia trzeciego poziomu, aby móc odblokować pierwszą skrzynię. Czyli co? Co kilka poziomów będziemy najprawdopodobniej otrzymywać skrzynię, po której otwarciu dostaniemy losowo wybrany przedmiot, jak np. malowanie do broni, czy lepszy celownik. Pewien tego będę jednak w momencie, gdy rzeczywiście otrzymam taki kufer… .

Zastanawiałem się czy przez cały okres trwania bety przyjdzie nam walczyć na tej jednej mapie, czy też zostaną odblokowane inne. Patrząc oczami twórców, to z pewnością nie chciałbym zdradzić zbyt wiele przed premierą, tak więc pewnie na ich miejscu pozostawiłbym ograniczenia. Potwierdzać to może nawet sama wielkość gry przy pobieraniu, która wynosiła tylko coś pomiędzy 5-6 GB.

Ogólnie, gra jest dopracowana, poza tymi, kilkoma drobnostkami, które z pewnością zostaną naprawione jeszcze przed premierą.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *

REKLAMA

Gry - wybierz na Ceneo