[#1] Battlefield 4 BETA GAMEPLAY

  • Paveł
  • 1.10.2013
  • 0

Na wstępie wyjaśniam, że gameplay będzie w nietypowym wydaniu. Prócz odgłosów z gry i podglądu z mojej kamerki, nie usłyszycie nic więcej. Tak, dokładnie – dzisiaj będzie bez mojego komentarza. Wynika to z tego iż jestem dość mocno przeziębiony i mam „drobne” zapalenie gardła, które odebrało mi po prostu głos. Komentarz, moją opinię na temat wrażeń z gry znajdziecie więc na blogu, a samą grę można obejrzeć w materiale wideo, który publikuję wraz z tym wpisem.

Jest dzisiaj pierwszy dzień ekskluzywnej bety Battlefield 4. Wiele osób z pewnością testuje najnowsze wydanie tego jakże potężnego tytułu, lecz póki co nie każdy ma dostęp do bety. Jest to zamknięta wersja testowa dla pewnego grona osób… . Jednak już za kilka dni, bo 4 października ma ruszyć otwarta beta. Przyznam szczerze, że spodziewałem się jakiś problemów z dopiero co udostępnioną betą i rzeczywiście tak jest.

Gra absolutnie nie działa płynnie – graczy nękają co chwila lagi, które wynikają najprawdopodobniej z Levolution. Otóż duże, nagłe zmiany na mapie zmniejszają płynność całej gry. Możliwe iż jest to jeszcze niedopracowany element, drobny błąd w kodzie, bądź też zbyt duże zainteresowanie samą betą. Co do dostępności serwerów, faktycznie jest sporo graczy i serwery są w większości wypełnione przynajmniej w połowie, jednak bez problemu można znaleźć miejsce dla siebie.

Beta oferuje nam wyłącznie jedną mapę – Siege of Shanghai, gdzie przyjdzie nam walczyć w trybie Domination lub Conquest. Na pierwszej, w którą zagrałem, nie ma jakichkolwiek pojazdów, a możliwość destrukcji otoczenia nie zadziwia – przypomina bowiem dobrze już ograną trójkę. Są jednak również nowe elementy, jak np. możliwość zamknięcia krat w sklepie, zamknięcie kontenera, czy pojechania windą na dach galerii handlowej, skąd będziemy mieć oko na całą okolicę. W następnym odcinku przyjrzę się bliżej drugiemu trybowi, który zaoferuje prawdopodobnie znacznie więcej.

Osobiście już zakupiłem wydanie przedpremierowe i oczekuję na klucz. Zaryzykowałem, ale jeśli twórcy popracują nad płynnością całej rozgrywki, to z pewnością będę w pełni zadowolony z zakupu. Moc akcji jaką oferuje gra jest nadzwyczaj wyśmienita. W połączeniu z miodną oprawą audio-wizualną, sprawia że mógłbym grać bez końca. To jednak nie wszystko, gdyż czeka na nas jeszcze sporo atrakcji – począwszy od pojazdów, większych map, kończąc na Levolution, które zmieni całą mapę. Jednak czy ujrzymy to wszystko w kolejnych dniach bety, czy też dopiero po premierze? Zobaczymy.

Czekam z niecierpliwością.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *

REKLAMA

Gry - wybierz na Ceneo