Gry - sprawdź opinie

Xbox Series X i S – cena konsol i data premiery

  • Rajsi
  • 9.09.2020
  • 0

Mimo, że osobiście za Xbox’em nie przepadam, dlatego nie ma zbyt wielu informacji na temat tej konsoli na stronie, to ta wiadomość jest naprawdę poważna!

Jak wiemy nowa generacja już nadchodzi. I tak oto PlayStation 5 oraz Xbox Series X za niedługo staną na sklepowych półkach. Sony jednak dość mocno ogranicza się w podawanych przez siebie informacjach. Póki co widzieliśmy jak wygląda konsola PS5, poznaliśmy trochę szczegółów o padzie oraz nowych grach. Zupełnie inną drogą idzie jednak Microsoft.

Firma ta podała dzisiaj ile będzie kosztować ich nowa konsola w wersji oryginalnej oraz nieco zmniejszonej i ograniczonej czyli Xbox Series S. Znamy również datę premiery konsol.
Informacja na która wszyscy czekali właśnie została wyjawiona – otóż Xbox Series X będzie kosztować 2249 zł, a Xbox Series S tylko 1349 zł. Trzeba jednak pamiętać, że „S-ka” jest mocno ograniczona sprzętowo w porównaniu z wersją „X”.

Premiera obu konsol od Microsoft jest zaplanowana już na 10 listopada 2020 roku. Zamówienia w przedsprzedaży można będzie realizować za niedługo bo 22 września.
Teraz tylko czekać na odpowiedź od Sony i miejmy nadzieję, że podobne informację dowiemy się w niedalekiej przyszłości o PlayStation 5.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *