Wszystko o Battlefield 2042

  • Rajsi
  • 9.06.2021
  • 0

Właśnie dostaliśmy trailer oraz wiele informacji na temat nowego Battlefield’a!
Zacznijmy od tego jak gra w ogóle będzie się nazywać. Na początku każdy myślał, że będzie to Battlefield 6, lecz twórcy nas nieco zaskoczyli i oficjalnie kolejna odsłona została zatytułowana – Battlefield 2042. Produkcja ukaże się 22 października na konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5, a także na PC na Steam, Origin i w sklepie Epic Games. Już 13 czerwca będziemy mogli obejrzeć światową premierę rozgrywki Battlefield 2042. Jak sama nazwa wskazuje – akcja rozgrywać się będzie w roku 2042, także możemy spodziewać się nieco nowoczesnego sprzętu.

Ważną informacją jest to, że Battlefield 2042 będzie w pełni grą wieloosobową i został on całkowicie pozbawiony kampanii dla jednego gracza. Jest to więc dobra opcja dla graczy, którzy grali w poprzednie Battlefield’y tylko po to, by pobawić się wspólnie z innymi graczami na polach bitwy. Otóż do dyspozycji będziemy mieć wiele trybów – zaczynając od znanych, lecz odświeżonych trybów jak Podbój czy Przełamanie, a kończąc na totalnie nowych trybach jak np. Strefa zagrożenia. Rozgrywkę wzbogaci również fakt, że do gry jednocześnie będzie mogło wejść aż 128 graczy, co pozwoli poczuć się jak na prawdziwej wojnie. Z tej możliwości jednak, będą mogli skorzystać tylko użytkownicy PC oraz konsol nowej generacji.

Battlefield 2042 pozwoli nam zwiedzić aż 7 ciekawych map:

  • Kosmodrom (Kourou, Gujana Francuska) – kompleks, z którego wkrótce wystartuje rakieta kosmiczna
  • Klepsydra (Doha, Katar) – miasto pochłonięte przez pustynne środowiska
  • Kalejdoskop (Songdo, Korea Południowa) – nowoczesna metropolia
  • Manifest (Wyspa Brani, Singapur) – tropikalna wyspa
  • Wrakowisko (Alang, Indie) – plaża z ogromnymi wrakami statków
  • Rozłam (Ziemia Królowej Maud, Antarktyda) – lodowce i mroźne obszary
  • Odnowa (Pustynia Wschodnia, Egipt) – wielki mur na pustyni

Co ciekawe, na owych mapach będzie się wiecznie coś działo. Twórcy informują, że czekają na nas tam nieustannie zmieniające się warunki bojowe i różnorodne wyzwania. Dynamiczne wydarzenia i kataklizmy, takie jak burze piaskowe na pustyniach Kataru, rakieta startująca z centrum kosmicznego w Gujanie Francuskiej czy tornada zagrażające betonowym dżunglom Korei Południowej będą tam codziennością.

W Battlefield 2042 spotkamy również nowy system specjalistów. Będzie on nam pozwalał wybrać swoją rolę na polu bitwy i tworzyć wyspecjalizowane drużyny. Każdy specjalista dysponuje wyjątkową specjalizacją i cechą. Będzie to coś jak klasy, które mogliśmy spotkać w poprzednich Battlefield’ach, lecz specjaliści będą bardziej rozbudowani oraz będzie ich po prostu więcej.
Oczywiście jak na rok 2042 przystało – w grze nie zabraknie najnowocześniejszych rodzajów broni, pojazdów, odrzutowców, śmigłowców i zupełnie nowego sprzętu inspirowanego owym rokiem.

Twórcy gry podsumowują: 
Battlefield 2042 to powrót do wojny totalnej, z której słynie ta kultowa seria gier. Dynamicznie zmieniające się pola bitew będą wymagały od ciebie adaptacji i przezwyciężania trudności przy pomocy twojej drużyny i nowoczesnego arsenału. Dzięki wsparciu dla 128 graczy* walki będą się toczyć na polach bitew o niespotykanej dotąd skali. Na graczy czeka tu ogromna moc wrażeń, od zaktualizowanych trybów gry wieloosobowej, takich jak Podbój czy Przełamanie, po zupełnie nową Strefę zagrożenia.

Na dole znajdziecie najnowszy trailer z Battlefield 2042. Jeśli będziecie chcieli się jeszcze bardziej wgłębić w grę, to zapraszamy na oficjalną stronę Battlefield 2042, znajdziecie ją TUTAJ.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *