W Ratchet & Clank: Rift Apart zagramy w 4K oraz 60 FPS

  • Rajsi
  • 6.06.2021
  • 0

Jak wiemy – Ratchet & Clank: Rift Apart ukaże się już w tym tygodniu. Premiera nastąpi w ten piątek czyli 11 czerwca tylko na PlayStation 5. Czasu coraz mniej, lecz na szczęście pozytywnych informacji coraz więcej!

Otóż dowiedzieliśmy się, że w aktualizacji gry w pierwszy dzień premiery, tzw. day 1 patch doda ciekawe tryby graficzne. Mowa tutaj o np. trybie Performance, który pozwoli nam zagrać w Ratchet & Clank: Rift Apart w 60 FPS’ach przy włączonym ray tracingiem. Niestety jest to spowodowane tym, że wtedy gra nie będzie śmigać w pełnej rozdzielczości 4K, lecz w nieco niższej. Twórcy jednak zapewniają, że różnica będzie na tyle mała, że spokojnie będziemy się czuli jakbyśmy grali w 4K.
Jeśli jednak uprzemy się i będziemy chcieli odpalić grę w pełnym 4K, również będziemy mogli to zrobić za sprawą trybu, który pozwoli zagrać w 60 FPS’ach oraz 4K, lecz bez ray tracingu.
Można więc zauważyć, że Insomniac zaczerpnęło owe tryby prosto ze Spider-Man: Miles Morales, gdzie również występowały podobne opcje.

Następną fajną wiadomością, jest to, że twórcom gry jeszcze bardziej udało się uszczuplić grę. Otóż na początku Ratchet & Clank: Rift Apart miał ważyć lekko ponad 39 GB. Na chwilę obecną gra waży około 33 GB, także Insomniac odchudził tytuł o około 6 GB.
Wszyscy Ci, którzy kupili Ratchet & Clank: Rift Apart w przedsprzedaży mogą już pobierać grę! Warto to zrobić wcześniej, żeby w piątek od razu odpalić grę bez pobierania 33 GB. Oczywiście trzeba się również liczyć z pobraniem aktualizacji day patch 1 w dniu premiery.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *