Gry - sprawdź na Ceneo.pl

Tom Clancy’s The Division 2 – Paulina recenzuje

  • Paulina
  • 1.04.2019
  • 0

Premiera już za nami, a o tej wojnie wciąż głośno. Oczywiście mowa tu o Tom Clancy’s The Division 2, która gromadzi co raz to większe drużyny graczy na swoich serwerach. Czy i wy dołączyliście już do wybawicieli Waszyngtonu?

Ten długo wyczekiwany sequel miał premierę 15 marca 2019 roku i niezwykle szybko przyciągnął do siebie obecnych, jak i nowych fanów tytułu The Division. Wzorem oryginału Ubisoft znów daje nam świetnie dopracowaną , kooperacyjną grę sieciową z elementami MMO, którą z przyjemnością przeżywa się z przyjaciółmi jak i nieznajomymi. Jeżeli zaś wolimy działać solo, nie ma żadnych przeszkód aby wątek fabularny pokonać w pojedynkę. The Division 2, podobnie jak większość produkcji Ubisoftu, to duży i otwarty świat, który możemy zwiedzać, podziwiać i plądrować.

Tym razem ratujemy Waszyngton. Nie jest to jedyna zmiana, jakiej doświadczymy podczas rozgrywki. Zmienia się również pora roku. Tutaj ległą w gruzach stolicę zaczyna pochłaniać zielona natura, a na ulicach zamiast przechodniów spotykamy dzikie zwierzęta. To otoczenie wciąga już samo w sobie i nadaje niesamowity klimat. Aż chce się zwiedzać całe to miasto, bo kluczowe budynki jak i ich wnętrza są świetnie odwzorowane. To wręcz lepsze niż wycieczka. Ubisoft te cieszące oko widoki doprawia nam muzyką, przez którą przyznam się, jak zawsze z resztą przy ich wszystkich produkcjach, mam ciarki. Ścieżka dźwiękowa jest dobrana idealnie i właśnie ta oprawna graficzna jak i dźwiękowa w grach moje serce ujmuję najbardziej. Tu mnie mają. Delikatnie obawiałam się samej rozgrywki, bo zazwyczaj nie gustuję w „strzelankach”, ale tu ogromne moje zaskoczenie. Fabuła głównego wątku tak wciąga, że za wszelką cenę chce się iść dalej, a co więcej nawet trochę odejść od głównej ścieżki i sprawdzić, co jest za rogiem następnej przecznicy, kiedy system podpowiada nam, że wykryto tam jakąś nieznaną aktywność. Co jeszcze przykuwa do The Division 2 na długie godziny? Ogromna ilość lootu na całej mapie, budowanie postaci, składanie co raz to lepszego ekwipunku, zdobywanie umiejętność i uwaga, wisienka na torcie, gadżety. Drony, działka, miny poszukujące. To wszystko w konfiguracji, na jaką tylko macie ochotę. Mogą leczyć, bronić lub atakować. Oczywiście nie ma co się łudzić, że dzięki temu przejdziemy przez wszystko jak burza. Wprost proporcjonalnie do naszego poziomu rośnie też poziom przeciwników i ich umiejętności oraz nieprzewidywalność. Czyli zabawa na długie godziny. Ulepszamy też bazy. Główną obsadzamy specjalistami, dzięki którymi możemy jeszcze bardziej się rozwijać, a bazy „na mieście” rozbudowujemy dla samych ich mieszkańców, którzy nie poddają się bez walki w czasach ucisku.

Jak już wspomniałam wcześniej, dla mnie ten tytuł to niesamowite zaskoczenie. Uwielbiam gry i to przeróżne, ale shootery zawsze mnie odstraszały od siebie dynamiką i brakiem sensu wykonywanych działań czy fabuły. The Division 2 po prostu mi się podoba. Świetnie ułożone misje, po między którymi przechadzamy się niebezpiecznymi ulicami Waszyngtonu z zapartym tchem.
Tam się jest całym sobą i to uwielbiam w tych wielkich produkcjach Ubisoftu. Zaliczam The Division 2 do kolejnej świetnej przygody, którą warto przeżyć solo, a co lepsze, nawet z przyjaciółmi. Czy was też już wciągnął w swoje uliczki Waszyngton?

Wymagania sprzętowe do 1080p / 30 FPS

System: Windows 7 / 8 / 10
Procesor: AMD FX-6350 / Intel Core i5-2500K
Pamięć operacyjna: 8 GB RAM
Karta graficzna: AMD Radeon R9 270 / NVIDIA Geforce GTX 670
Pamięć wideo: 2 GB VRAM
DirectX 11 / 12

Wymagania sprzętowe do 1080p / 60 FPS

System: Windows 7 / 8 / 10
Procesor: AMD Ryzen 5 1500X / Intel Core i7-4790
Pamięć operacyjna: 8 GB RAM
Karta graficzna: AMD RX 480 / NVIDIA Geforce GTX 970
Pamięć wideo: 4 GB VRAM
DirectX 11 / 12

Wymagania sprzętowe do 1440p / 60 FPS

System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10
Procesor: AMD Ryzen 7 1700 / Intel Core i7-6700K
Pamięć operacyjna: 16 GB RAM
Karta graficzna: AMD RX Vega 56 / NVIDIA Geforce GTX 1070
Pamięć wideo: 8 GB VRAM
DirectX 11 / 12

Wymagania sprzętowe do 4K / 60 FPS

System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10
Procesor: AMD Ryzen 7 2700X / Intel Core i9-7900X
Pamięć operacyjna: 16 GB RAM
Karta graficzna: AMD Radeon VII / NVIDIA Geforce RTX 2080 TI
Pamięć wideo: 11 GB VRAM
DirectX 11 / 12

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *

POLECAM

Gry - sprawdź na Ceneo