TELEDYSK - TO THE TOP

This War of Mine staje się lekturą szkolną

  • Rajsi
  • 23.06.2020
  • 0

This War of Mine czyli produkcja studia 11 bit studios staję się oficjalnie lekturą dla uczniów szkół średnich w Polsce.
Gra zostanie wprowadzona jako lektura szkolna w roku szkolnym 2020/2021.

Oznacza to, że od następnego roku, szkolnym „obowiązkiem” będzie zagranie w omawiany tytuł….wow.
Lektura ta będzie przeznaczona dla uczniów pełnoletnich, ponieważ sama gra w większości krajów kwalifikowana jest jako „18+”. Tytuł zostanie udostępniony za darmo wszystkim szkołom średnim i będzie polecany do nauczania przedmiotów humanistycznych: socjologii, etyki, filozofii czy historii.
Oznacza to, że świat gier robi duży krok w kierunku celu, jakim jest uznanie gier za dzieła kultury.

Gry bez wątpienia są dziełem kultury. Nowoczesnym, naturalnym i atrakcyjnym dla młodego odbiorcy, ponieważ operują językiem natychmiastowo dla niego zrozumiałym. I tym językiem gry mogą opowiadać o wszystkim – emocjach, prawdzie, walce dobra ze złem, cierpieniu i wreszcie samej istocie ludzkości. Pod tym względem gry są podobne do literatury, jednak używają wspomnianego języka interakcji. Oczywiście, wykorzystywano je już w edukacji, do nauczania matematykii, chemii czy rozwijania zdolności poznawczych, ale nie sądzę, by jakakolwiek została ofijcalnie włączona do programu nauczania na poziomie ogólnokrajowym. Jestem dumny z faktu, że to właśnie produkcja 11 bit studios dołoży swoją cegiełkę do rozwoju edukacji i kultury w naszym kraju. To może być przełomowy moment dla wszystkich artystów tworzących gry na całym świeciemówi prezes zarządu 11 bit studios Grzegorz Miechowski.

Na oficjalnej stronie This War of Mine (TUTAJ) można przeczytać informacje o grze:
W grze „This War of Mine” nie wcielasz się w elitarnego żołnierza. Stajesz na czele grupki cywilów, starających się przeżyć w oblężonym mieście, zmagając się z brakiem żywności, lekarstw i ciągłym zagrożeniem ze strony snajperów i szabrowników. Ta gra pozwoli ci ujrzeć wojnę w zupełnie nowym świetle.
Podejmuj dramatyczne decyzje, kierując się własnym sumieniem. Spróbuj ocalić wszystkich lub poświęć niektórych, aby ocalić resztę. Podczas wojny nie ma dobrych i złych decyzji – liczy się tylko przetrwanie. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *