Oto nowy pad do PlayStation 5

  • Rajsi
  • 8.04.2020
  • 0

Sony wczoraj niespodziewanie pokazało nowego pada, który będzie obsługiwany przez nadchodzące PlayStation 5.
Trzeba przyznać, że prezentuje się naprawdę ładnie i schludnie – na samym dole zdjęcia!

Nowy kontroler porzuca dawną nazwę, którą dotychczas wykorzystywało Sony jako DualShock.
Teraz jest to DualSense. Dlaczego tak? Nowy pad będzie się bardziej skupiać na naszych odczuciach i wrażeniach płynących z gry. Będzie jeszcze staranniej i dokładniej przekazywać to co dzieje się w grze za pomocą wibracji czy spustów.

W DualSense mają być wykorzystane nowe silniki haptyczne, które o wiele lepiej będą wprawiały pad w wibrację. Dzięki temu odczujemy nawet delikatny szmer piasku w grze lub zmianę powierzchni po której chodzi nasz bohater.
Dodatkowo dynamiczne spusty będą miały system, przez który raz będziemy je wciskać z oporem, a raz bez. Wszystko to by oddać warunki panujące w grze. Chodzi tutaj o np. zmęczenie postaci czy jazdę samochodem – im bardziej nasz bohater będzie zmęczony tym trudniej mu się będzie biegać więc na spustach odczujemy lekki opór przy wciskaniu.

 

Jeśli chodzi o wygląd to nie da się ukryć, że jest mocno „futurystyczny„. Kształt został nieco zbliżony do pada Xbox’owego co prezentuje się naprawdę dobrze.
Touchpad został lekko zwiększony, więc miejmy nadzieję, że przy nowej generacji zostanie lepiej wykorzystany.
Oprócz tego Sony pozbyło się świecącego panelu na przodzie kontrolera i wygląda na to, że teraz poświata różnych kolorów będzie wyjawiać się spod touchpada.

Jeśli chodzi o szczegóły to, DualSense będzie mieć wbudowany mikrofon, którego będziemy mogli wyciszać. Dodatkowo pozbyto się ikonicznych kolorów na przyciskach od PlayStation.
Oprócz tego, z tyłu kontrolera znajduje się lekko chropowata powierzchnia, która uniemożliwi wyślizgiwanie się pada z naszych rąk!

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *