Rocket League już wkrótce jako darmowa gra

  • Rajsi
  • 6.09.2020
  • 0

Zapewne większość z Was zna popularną grę jaką jest Rocket League. Dzisiaj przychodzimy z naprawdę ciekawą informacją dla graczy, którzy zawsze chcieli zagrać w tę produkcję ale jakoś nigdy nie było ku temu okazji.

Rocket League zmierza na nową platformę – Epic Games Store. Nie ma w tym oczywiście nic wielkiego ani zaskakującego, lecz z tym wydarzeniem wiąże się jedna ciekawa akcja.
Otóż tytuł ten na Epic Games Store będzie dostępny jako free to play. Oznacza to, że nowi gracze na PC będą mogli zupełnie za darmo grać w Rocket League.

Gdy produkcja wejdzie na nową platformę, automatycznie zostanie usunięta ze Steam. Gracze, którzy mają już Rocket League w swoich bibliotekach Steam nadal będą mogli grać i korzystać z gry właśnie na tej platformie. Jednak nowi gracze nie będą mieli możliwości zdobycia tytułu na Steam. Będą mogli to zrobić tylko za pomocą platformy Epic Games Store.

Twórcy piszą, że Rocket League na Epic Games Store będzie takie samo jak na innych platformach. Dodatkowo będzie również dostępny cross-play także gracze, ze wszystkich platform będą mogli razem pograć.
Ponadto Ci, którzy już zakupili Rocket League na Steam czy na którejś z konsol otrzymają status „Legacy”, dzięki którym dostaną wcześniejszy dostęp do DLC oraz kilka ciekawych bonusów do odebrania w grze.

Niestety jeszcze dokładnie nie wiemy kiedy Rocket League trafi na Epic Games Store jako gra free to play. Ma się to jednak zdarzyć jeszcze tego lata!

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *