TELEDYSK - TO THE TOP

Ratchet & Clank: Rift Apart – 7 minutowe demo pokazujące moc PlayStation 5

  • Rajsi
  • 5.09.2020
  • 0

Jeśli jesteście nieco starszym rocznikiem zapewne kojarzycie serię Ratchet & Clank, w którą mogliśmy zagrać od zawsze tylko na konsolach PlayStation. Różnych części tej popularnej serii było naprawdę sporo.
W 2016 roku na PlayStation 4 pojawił się remake pierwszego wydania tej produkcji o tym samym tytule czyli po prostu Ratchet & Clank. Pierwotnie jednak część ta była dostępna najpierw na PlayStation 2 wiele lat temu, jednak twórcy postanowili przenieść grę na o wiele nowszą konsolę dając nam tytuł przy którym można było poczuć naprawdę dużą nostalgię.

Jednak jakiś czas temu Insomniac Games zapowiedziało kolejną, całkiem nową odsłonę Ratchet’a & Clank’a. Ratchet & Clank: Rift Apart bo taki jest pełen tytuł produkcji ma trafić tylko i wyłącznie na PlayStation 5, także już ta informacja mówi nam, że szykuje się porządny i piękny tytuł. Data premiery nie jest nam jeszcze znana, lecz prawdopodobnie gra ma zadebiutować w niedalekim czasie od premiery nowej konsoli od Sony.

Dzisiaj przychodzimy ze ślicznym pokazem rozgrywki w wersji demo. Materiał trwa lekko ponad 7 minut ale robi naprawdę niesamowite wrażenie i pokazuje, że nowy Ratchet & Clank będzie po prostu niesamowity.
Widać tutaj dynamiczną mechanikę walki, ciekawe, nowe bronie, zróżnicowanych przeciwników czy lokacje, które zmieniają się co chwile za pomocą przechodzenia do coraz to innych wymiarów. I właśnie to jest najciekawsze! Trzeba zwrócić uwagę na płynność zmieniania lokacji poprzez wchodzenie do portali – robi się to wręcz automatycznie, bez jakichkolwiek loading screenów. Nie mamy żadnego ładowania świata, na nic nie musimy czekać, po prostu wchodzimy i jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Pokazuje to moc nowej konsoli, która świetnie wykorzysta bardzo szybki dysk SSD, który będzie posiadać.
Ratchet & Clank: Rift Apart będzie więc bardzo dynamiczny i szybki, a akcja w grze będzie wręcz nieprzerwana. Na gameplay’u można również zauważyć piękną grafikę i mnóstwo detali, które widać z każdym szczegółem.
Poniżej znajduje się omawiane Gameplay Demo, a pod nim dla przypomnienia oficjalny trailer gry na PlayStation 5!

Gameplay Demo:

Trailer:

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *