PS5 ma dwa wentylatory – cichy i głośniejszy

  • Rajsi
  • 1.12.2020
  • 1

Zła wiadomość dla fanów PlayStation 5 – okazuje się, że konsola może posiadać dwa różne typy wentylatorów, które różnią się głośnością.

Zacznijmy od tego, że redaktorzy francuskiego serwisu Les Numeriques pokusili się o rozebranie trochę konsol, których mieli na stanie. Okazało się, że konsole różnią się bebechami w środku – a dokładniej PlayStation 5 ma inne typy chłodzenia.
Serwis donosi, że napotkali się na dwa różne wentylatory, które są inaczej zbudowane przez co jeden z nich jest głośniejszy od drugiego.

Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć jak prezentują się owe wentylatory. Wersja B jest trochę głośniejsza niż wentylator „A” i posiada tylko 17 ostrzy czyli o 7 sztuk mniej niż cichsza wersja.

Ciekawe o co z tym wszystkim chodzi i w jaki sposób Sony montuje wentylatory w PlayStation 5. Niektórzy piszą, że wersję cichszą dostali redaktorzy, youtuberzy i inne osoby, które miały wypróbować PS5 przed premierą, by zachęcić innych do kupna, a po pojawieniu się konsoli w sklepach, ta jest sprzedawana z głośniejszym wentylatorem.
Inni sugerują, że konsole przeprojektowano i zamontowano w niej cichszy wentylator już po wyprodukowaniu dużej ilości konsol z głośniejszym chłodzeniem.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *