Premiera Horizon: Forbidden West już niedługo?

  • Rajsi
  • 28.06.2021
  • 0

Jakiś czas temu został pokazany fascynujący gameplay z nadchodzącej gry – Horizon: Forbidden West. Mimo, że sama rozgrywka prezentowała się dość dobrze to gracze mieli pewien niedosyt. Oczywiście chodzi tutaj o premierę tytułu, która nie została podana. W ubiegłym roku dostaliśmy informację od Sony, że podobno kontynuacja Horizon ma się pokazać w drugiej połowie 2021 roku, lecz po niepotwierdzeniu tej informacji podczas trailer’u rozgrywki, w graczach narodził się niepokój.

Jednak jakiś czas temu reżyser Horizon: Forbidden West – Mathijs de Jonge udzielił wywiadu serwisowi Hardware Zone, z którego dowiedzieliśmy się kilka ciekawych rzeczy.
Otóż twierdzi on, że studio Guerrilla Games już dopracowuje grę, naprawia błędy i jest w końcowej fazie prac. Podobno twórcy pracują teraz nad finałową cut-scenką i są blisko finiszu. Wciąż jednak mają sporo pracy, lecz meta jest już niedaleko. Bardzo więc możliwe, że faktycznie Horizon: Forbidden West ukaże się jeszcze w tym roku, a premierową datę produkcji otrzymamy już niedługo.

Dowiedzieliśmy się również, że będziemy mogli zagrać w Horizon: Forbidden West również w 60 FPS’ach. Gra zaoferuje dwa tryby rozgrywki – 4K i 30 FPS lub 60 klatek na sekundę, kosztem gorszej rozdzielności (póki co nie wiemy dokładnie o jakiej mowa).
Oprócz tego, Mathijs de Jonge zapewnia, że tworzenie gry również na PlayStation 4 nie ogranicza studia w wykorzystaniu w pełni potencjału konsol nowej generacji. Twórcy podobno sami są zachwyceni tym jakie możliwości dają nowe konsole. Reżyser wspomina również, że w Horizon: Forbidden West będzie bardzo ważna eksploracja terenu. Mapa ma być dużo większa, bardziej rozbudowana i ciekawsza względem pierwszej części. Przyjdzie nam również zwiedzanie świata podwodnego w różnych misjach czy aktywnościach, a tam będą czekać na nas zatopione miasta czy nowe podwodne maszyny.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *