Podsumowanie wiadomości o Forza Horizon 5

  • Rajsi
  • 14.07.2021
  • 0

Jeśli jesteście fanami motoryzacji lub po prostu lubicie się pościgać to zapewne wiecie, że zbliża się Forza Horizon 5. W tym wpisie podsumujemy sobie co już o nadchodzącym tytule wiemy i czego możemy się spodziewać!

Zacznijmy od tego, że Microsoft zapowiedział, że Forza Horizon 5 pojawi się już za kilka miesięcy, a dokładnie 9 listopada 2021 roku. Sporym zaskoczeniem i nowością jest lokalizacja, w której przyjdzie nam jeździć. Tym razem będziemy mogli przemierzać ulice Meksyku. W Forza Horizon 5 zwiedzimy między innymi pustynie, dżungle, historyczne miasta, ruiny, plaże, kaniony czy wulkan z zaśnieżonym szczytem. Tytuł pokaże się na komputerach z Windowsem 10 oraz na konsolach Xbox One i Xbox Series.

Gra wygląda naprawdę fenomenalnie. Grafika robi piorunujące wrażenie, także zajrzyjcie do poniższego traileru żeby przekonać się samemu. Jeśli jesteśmy już przy temacie grafiki to warto wspomnieć na co pozwolą nam konsole od Microsoftu. Zapewne graczy najbardziej interesuje czy gra będzie wyświetlana w 4K, odpowiedź brzmi – tak, lecz pewnym kosztem. Otóż Xbox Series X pozwoli na 4K, lecz jedynie w 30 FPS’ach. Jeśli chodzi o Xbox Series S to konsola ta pozwoli już tylko na rozdzielczość Full HD również przy 30 klatkach na sekundę. Będzie jednak istnieć Performance Mode, który pozwoli na zwiększenie FPS’ów do 60, lecz kosztem obniżenia rozdzielczości i detali. Co również warto odnotować to to, że Forza Horizon 5 będzie wspierać Ray Tracing jedynie z trybie Forzavista. Oznacza to, że podczas faktycznej rozgrywki nie uświadczymy technologii śledzenia promieni na konsolach Xbox.

Forza Horizon 5 będzie wyjątkowa pod względem warunków pogodowych. Jak wiemy Meksyk ma dość zróżnicowaną pogodę, która jest odmienna od tej którą dobrze znamy. W grze przyjdzie nam się spotkać z bardzo zmiennymi warunkami atmosferycznymi. System pogodowy ma być dynamiczny, a pogoda będzie różnić się od lokacji w które pojedziemy. Gra zaoferuje nam chociażby wielkie ulewy, upały, a także burze piaskowe i tropikalne, które skutecznie utrudnią nam poruszanie się po drogach. Dodatkowo pojawią się także nowe zwierzątka jak flamingi, osły, kozy i wiele więcej.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *