Partia PlayStation 5 znów wykupiona przez bota

  • Rajsi
  • 19.01.2021
  • 0

Jak wiemy, PlayStation 5 można nazwać produktem ekskluzywnym, a na pewno bardzo rzadkim. Sony wciąż nie potrafi się uporać z dostateczną produkcją konsoli co przekłada się na totalne pustki w internetowych sklepach. Jednak przedwczoraj informowaliśmy Was, że bardzo możliwa jest nowa dostawa konsol już niedługo.
Otóż kilka sklepów zapowiedziało wysyłki PlayStation 5 pod koniec stycznia, także czy to oznacza, że Sony ruszyło z wysyłaniem konsol?

Można powiedzieć, że firma zaczęła coś działać w tym kierunku, ponieważ nową partię konsol wysłała póki co do brytyjskiej sieci sklepów „Game”. Niestety powtórzyła się sytuacja, która miała już kilka razy miejsce. Otóż resellerzy znów za pomocą oprogramowania – bota Carnage przechwycili ponad 2000 konsol. Oczywiście uniemożliwiło to normalne kupno PlayStation 5 osobom polującym na konsole w sklepie internetowym.

Firma, która się tym zajmuje stworzyła owego bota, by móc w łatwy i szybki sposób wykupować sprzęt „kolekcjonerski”. Co ciekawe, udostępnia ona oprogramowanie „zwykłym” użytkownikom za niemałą cenę, by również mogli z niego skorzystać i dać radę bez problemowo kupić właśnie chociażby PlayStation 5.

Ciekawe więc jak będzie wyglądać sytuacja, gdy konsola trafi w ręce polskich sklepów. Podobno sieci próbują się przed tym chronić, lecz niestety jak widzimy, metody nie są skuteczne. Dopóki Sony nie unormuje produkcję PlayStation 5, prawdopodobnie zakupy owej konsoli nie będą przebiegały w normalny sposób. Sytuacja jest co najmniej żałosna patrząc na to, że od premiery konsoli minęły już ponad 2 miesiące.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *