PlayStation 5 jednak nieprędko ukaże się w sklepach

  • Rajsi
  • 26.01.2021
  • 0

Kończy się styczeń, a w raz z nim nadzieja na dostanie PlayStation 5.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że PlayStation 5 zbliża się do Polski i nowa dostawa konsol ma być pod koniec stycznia. Tak przynajmniej podawały sklepy RTV Euro AGD czy Media Expert.
Dostawy faktycznie miały miejsce, lecz nie na tych zasadach, o których wszyscy myśleli. Na początku, PlayStation 5 pojawiło się w Media Markt w zestawie wraz z telewizorem za cenę sięgającą aż 7 000 zł. Później do tego samego sklepu dotarły już bardziej przyziemne zestawy – konsola wraz z kamerką i Spider-Man: Miles Morales za 2899 zł. Jednak zestaw ten sprzedał się w mgnieniu oka.
W sklepach takich jak Media Expert czy RTV Euro AGD konsol nadal brak, a przecież styczeń już się prawie skończył. Oznacza to więc, że Sony po raz kolejny nie dało rady, a ilość konsol była niesamowicie mocno ograniczona.

W dostępności PlayStation 5 nie pomaga również fakt, że firma AMD póki co, nieco zwalnia z mocami produkcyjnymi, a dyrektor generalny firmy wspomina, że braki w dostawach urządzeń będą trwać do drugiej połowy 2021 roku. Oczywiście, jeśli ktoś nie wie – konsola PlayStation 5 jest wyposażona w części od AMD, także jeśli Sony nie ma dużych zapasów konsoli w magazynach to przez najbliższy czas firma może mieć problemy z wyprodukowaniem nowego sprzętu.

Dodatkowo tak jak wcześniej informowaliśmy – istnieje oprogramowanie, dzięki któremu użytkownicy mogą wręcz w nienaturalnie szybki sposób wykupować PlayStation 5 ze sklepów. Ostatnio nawet, pewna grupa zdołała kupić kilka sztuk PlayStation 5 ze sklepu dzień przed oficjalną premierą. Wszystko to przez luki w zabezpieczeniach sklepu.
Jak widać, żeby dostać PlayStation 5 trzeba mieć naprawdę duże szczęście. Nie pozostaje nic tylko czekanie, czekanie i czekanie…

Tagi: / / /

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *