Nowy gameplay oraz informacje o Dying Light 2

  • Rajsi
  • 2.07.2021
  • 0

Wczorajszy pokaz Dying 2 Know zaprezentował nam nowy gameplay z nadchodzącego Dying Light 2.
Na początku jednak szybko przypomnijmy, że Dying Light 2 ukaże się 7 grudnia na PlayStation 4Xbox OnePlayStation 5Xbox Series oraz PC.

Wczoraj światło dzienne ujrzał 30 minutowy materiał z Dying 2 Know – Episode 2. Przede wszystkim skupia się on na opowiadaniach twórców gry o różnych szczegółach i smaczkach, które ukażą się w Dying Light 2. Projektanci tytułu mówią chociażby o nowych potworach, które spotkamy w drugiej części produkcji. Jak sami podkreślają i przypominają – nie są to zombie, choć na pierwszy rzut oka można by tak pomyśleć. Oczywiście są to wciąż żywi „ludzie”, którzy zostali zainfekowani wirusem i przeobrazili się w potwory.
W Dying Light 2 będziemy mogli spotkać nowych przeciwników. Pojawi się szybki i nieprzewidywalny Volatile, posiadający wielkie kolce przypominające skrzydła na swoich plecach Renevant, atakujący skacząc z wielkimi pazurami Banshee cy Howler, który będzie alarmował resztę zarażonych jeśli nas zauważy.

Oczywiście w materiale nie zabrakło krótkiego gameplay’u. Rozgrywka tym razem skupia się na eksplorowaniu wielkiego budynku, które robi za swego rodzaju gniazdo dla zarażonych i poszukiwaniu w nim opaski pokazującej stan zarażenia. Twórcy mówią, że tego typu budynków będzie dużo, a wejście tam bez planu raczej skończy się szybką śmiercią. Gameplay pokazuje, że bardzo ważnym aspektem w tych miejscach będzie spokojne skradanie się wykorzystując elementy otoczenia. Zarażeni są w swego rodzaju letargu, z którego nie możemy ich wybudzić, a więc będziemy musieli dość umiejętnie się skradać i po cichu przemieszczać się w opanowanych budynkach. Trzeba przyznać, że fragment z rozgrywki naprawdę robi świetne wrażenie i jest niesamowicie klimatyczny i mroczny. Dying Light 2 prawdopodobnie będzie umiało nas przestraszyć i sprawić żebyśmy poczuli klimat śmierci czekającej na nasz błąd.

Co ciekawe, świetne jest również to, że prawdopodobnie Dying Light 2 w super sposób wykorzysta również potencjał pada od PlayStation 5. Bardzo możliwe, że DualSense będzie korzystać z haptycznych wibracji oraz adaptacyjnych spustów. Podobno pad ma nam dać możliwość odczucia każdej broni w Dying Light 2, a nawet rodzaju potworów. Mamy czuć większe zagrożenie kiedy będziemy walczyć z faktycznie groźniejszym i bardziej niebezpiecznym zarażonym. Ponadto produkcja ma wykorzystywać dźwięk 3D, szybkie wczytywanie, ray-tracing oraz wysoką rozdzielczość.

Dying 2 Know: Episode 2: (rozgrywka: 6:25 – 11:25)

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *