Nowa edycja PlayStation 5 już na horyzoncie?

  • Rajsi
  • 10.05.2021
  • 0

Poprzednie generacje konsol Sony przyniosły nam tendencje do powstawania różnych innych wersji sprzętu niż ten wydany na premierę. Zawsze były to konsole mniejsze – slim lub jak w przypadku PlayStation 4 – mocniejsze – pro. Możemy więc spodziewać się, że to samo czeka PlayStation 5.

Nowa wersja najnowszej konsoli od Sony wcale nie jest tak daleka od premiery. Z raportu tajwańskiego serwisu DigiTimes możemy dowiedzieć się, że nowa edycja PlayStation 5 może pojawić się już w drugim lub trzecim kwartale 2022 roku. Czym może się charakteryzować? Będzie mniejsza, mocniejsza? Otóż nie, będzie słabsza!
Sony prawdopodobnie szuka rozwiązania jak zmniejszyć koszty produkcji PlayStation 5. Obecnie koszt produkcji konsoli jest większy niż jego cena, co oznacza, że na samym produkowaniu PlayStation 5, Sony traci.

Według informatora, Sony ma przygotować nową wersję PlayStation 5 z nowym, tańszym procesorem. Jeśli firmie udałoby się tak dostosować element, by koszt produkcji PlayStation 5 stał się mniejszy niż cena, bardzo prawdopodobne, że dostępność konsol znacznie by wzrosła. Ciekawe też, czy konsola zyskałaby również odświeżony wygląd lub rozmiar. Tego nie wiemy, lecz możemy się domyślać, że jeśli Sony zdecydowałoby się na wydanie nowej edycji PlayStation 5 to z pewnością firma poszperałaby i usunęłaby pewne niedoskonałości, które być może uważa, że występują w PlayStation 5.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *