Gry konsolowe_kreacje_świąteczne - wybierz na Ceneo

Minecraft najlepszą grą świata?

  • Rajsi
  • 13.11.2019
  • 9

Niesamowite statystyki dotyczące Minecraft’a! 

Jak wszyscy wiemy – Minecraft to legendarna gra, którą prawie każdy zna. Została wydana na komputery osobiste 18 listopada 2011 roku. Na jakiś czas o produkcji stało się cicho i gra wygasła. Pomimo takiego kawału czasu od premiery, po 8 latach tytuł znów staję się potężny!

Na Twitterze Daniel’a Ahmad’a, analityka rynku gier możemy zobaczyć naprawdę imponujące wyniki i osiągnięcia, które zdobywa Minecraft!
Podaje on, że najwięcej graczy pikselowego tytułu możemy znaleźć w Chinach. Tam liczba zarejestrowanych kont sięga aż 300 milionów. Wszystko za sprawą modelu free-to-play, który jest w tamtym regionie dostępny.

Imponującą liczbą jest również 180 milionów sprzedanych kopii Minecraft’a na całym świecie. Daję to nam aż 480 milionów ludzi, którzy posiadają omawianą produkcję. Jest to naprawdę niesamowity wynik, patrząc także na to, że jest to prosta gra składająca się z klocków, a przecież na rynku jest mnóstwo bardziej rozbudowanych gier z nową technologią. Mimo wszystko Minecraft góruje!

Daniel piszę również, że miesięcznie Minecraft posiada aż 112 milionów aktywnych graczy. Oprócz tego Chińczycy spędzili łącznie w grze 146 milionów dni co daje nam piękną liczbę 400,000 lat.

Dodajmy do tego graczy z reszty świata oraz konta, które zostały niezbyt legalnie zdobyte. Liczba zapewne by się znacznie zwiększyła co daje efekt „WOW„!

 

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *

POLECAM

Gry - sprawdź na Ceneo