Krypton 800 + Thor 200 – Paulina testuje

  • Paulina
  • 14.04.2019
  • 0

Lubicie grać? Jasne, że tak. Więc lubicie też gadżety gamingowe. Ja je uwielbiam i z tego właśnie powodu w moje ręce wpadł ostatnio taki set, czyli Myszka Krypton 800 i Klawiatura Thor 200 RGB oczywiście od Genesis.

Zacznijmy od myszki. Jest to profesjonalna mysz optyczna z precyzyjnym sensorem PWM3330 o rozdzielczości, uwaga! 10200DPI. Od Genesis dostajemy oprogramowanie, które pozwala nam na ustawienie własnych profili i makr, zaprogramowanie aż 10 przycisków oraz sterowanie podświetleniem RGB, a mysz świeci się na prawdę nieziemsko. Tęczowe smugi pulsują razem z logo producenta pod naszą ręką, a kółko zmienia kolor w zależności od wybranej rozdzielczości. Bryła myszki jest bardzo zgrabna i symetryczna więc idealnie pasuje dla leworęcznych graczy. Rozmiar samego gryzonia jest niewielki i świetnie wpasował się do mojej damskiej dłoni, więc jak najbardziej sprawdzi się w dłoni młodego gracza. Gumowane boki gwarantują pewny chwyt, przez co sterowanie myszą jest bardzo przyjemne i nie mam mowy tu o failach. To samo strzela! Myszkę z komputerem połączy nam kabel o długości 1,85m w gładkim, czarnym oplocie, który zapobiega plątaniu się kabla, a to kolejna ważna cecha. Sprzęt dostajemy zapakowany w ładne, oryginalne pudełko Genesis, które już samo w sobie cieszy oko.

A co daje nam Genesis odnośnie klawiatury? Kolejne pozytywne zaskoczenie, bo hybrydę, która łączy klawiaturę mechaniczną i membranową w jedno, czyli Thor 200. Mechaniczna, a jednak cichsza, czas reakcji zachwycający i ja to potwierdzam. Następna jej główna cecha, która przykuła moją uwagę to podświetlenie RGB, czyli jak przy myszce, nieziemskie podświetlenie i to 6-strefowe, oczywiście całkowicie konfigurowalne dzięki oprogramowaniu od Genesis – istny kosmos. Musicie to zobaczyć, najlepiej na żywo, najlepiej na swoim biurku. Wciąż nie jest to zwykła klawiatura, zdradzę wam następny jej sekret, a jest nim HUB. Co to takiego? Są to dwa dodatkowe porty USB oraz wejście na mikrofon i słuchawki, czyli można zapomnieć o nurkowaniu pod biurko na zawsze. Czy to nie jest świetne? Polecam Wam to sprawdzić, a spodoba się na pewno.

Klawiatura, poza magicznym podświetleniem ma bardzo przystępny kształt, bez zbędnych, bezużytecznych powierzchni zajmujących miejsce na biurku. Jest wprost idealna i spełnia wymogi tak wybrednej dziewczyny, jak ja. Dodam też tak na marginesie, że nie tylko gra się na niej rewelacyjnie, ale też i świetnie pisze. Nawet mi się podoba ten dźwięk uderzanych klawiszy. Genesis pakuje nam klawiaturki w schludne, czarne pudełka, które otwiera się jak paczki spod choinki, czyli z wypiekami na twarzy.

Krótko podsumowując ten zestaw jest świetny, jeżeli tak, jak ja lubicie sobie pograć w domowym zaciszu w dobre gierki, dobrym gamingowym sprzętem i cieszą was każde gamingowe gadżety, to z pewnością taki komplet jest obowiązkowy. Nie trzeba wydawać góry pieniędzy, żeby mieć porządny zestaw, który nawet przewyższa oczekiwania co do funkcjonalności, a do tego jeszcze wygląda odlotowo i ucieszy oko każdego gracza.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *