Jak ułożyć PlayStation 5? Pionowo czy poziomo?

  • Rajsi
  • 25.10.2020
  • 0

Nowa generacja od Sony zbliża się już naprawdę wielkimi krokami. Do premiery został już niecały miesiąc bo przypomnijmy, że konsola na polskim runku zadebiutuje już 19 listopada.
Do tej pory na naszej stronie mogliście przeczytać dużo informacji na temat PlayStation 5.
Jeśli zamierzacie od razu po premierze przenieść się na nową generację i boicie się, że nie będziecie mieli w co grać to niepotrzebnie. Konsola pozwoli odpalić nam ponad 99% gier z PlayStation 4, lecz nie wszystkie – o wyjątkach i o tym jak będzie działać wsteczna kompatybilność możecie przeczytać TUTAJ!

Wraz z premierą PlayStation 5 startuje rozwinięcie usługi PlayStation Plus o PlayStation Plus Collection, która będzie dostępna tylko na nowej konsoli. Dzięki niej będziemy mogli pobrać na PlayStation 5 za darmo naprawdę świetne gry z poprzedniej konsoli. Więcej informacji o tym znajdziecie TUTAJ!

Jeśli mamy tutaj głębszych fanów PlayStation 5, których ciekawi wnętrze nowej konsoli to śmiało wchodźcie TUTAJ, by zobaczyć co skrywa PlayStation 5 w środku.


Dzisiaj jednak przychodzimy z informacją, która może nie jest arcyważna ale na pewno wielu z Was będzie zastanawiało się nad tym problemem gdy kupi już konsolę. Otóż PlayStation 5 jest pierwszą konsolą od Sony, która naprawdę idealnie pasuje jako Tower. Otóż w pudełku PlayStation 5 będziemy mieć od razu dołączoną podstawkę do konsoli. Umożliwi ona ustawienie PS5 w pozycji pionowej jak i poziomej! Także niezależnie od tego jak będziemy chcieli ułożyć konsole – podstawka będzie obowiązkowa w każdej pozycji.
Wiadomo – chociażby PlayStation 4 również można było ułożyć pionowo ale jednak każdy wie w jaki sposób ostatecznie układaliśmy starą generację na półce.

To jak w końcu – pionowo czy poziomo?

Z PlayStation 5 możemy mieć nieco większy problem z podjęciem decyzji jak ustawić naszą konsolę. Na szczęście niesłusznie!
Największą bolączką na pierwszy rzut oka może być chłodzenie. Wielu z Was pewnie zastanawiało się jak chłodzenie PlayStation 5 poradzi sobie lepiej – gdy konsola będzie w pozycji pionowej czy poziomej?

Na to pytanie odpowiada jedne z pracowników Sony – Yasuhiro Ootori:
To dość często zadawane pytanie. Z punktu widzenia projektanta, nie ma różnicy w wydajności chłodzenia pomiędzy pionowym a poziomym ułożeniem konsoli. Myślę, że niektórzy ludzie uważają, że przepływ powietrza powinien być lepszy w przypadku pionowego ułożenia sprzętu dzięki „efektowi komina”. Mimo to, w chłodzeniu z aktywnym wentylatorem efekt komina jest na poziomie błędu pomiarowego. Działa zależnie od specyfikacji zarówno w poziomym i pionowym ułożeniu.

Wychodzi na to, że PlayStation 5 będziemy mogli śmiało układać zarówno w pionie jak i poziomie. Nie będzie to miało wpływu na działanie chłodzenia w nowej konsoli. Każdy więc może dostosować sobie ułożenie PS5 od własnych potrzeb.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *