Horizon: Forbidden West – oficjalny gameplay

  • Rajsi
  • 28.05.2021
  • 0

State of Play za nami, także to czas na podsumowanie tego co na nim zobaczyliśmy! 

Sony na swoim State of Play ujawnił pierwszy gameplay na konsoli PlayStation 5 z nadchodzącej gry jaką jest Horizon: Forbidden West. Rozgrywka tak jak zapowiadano – trwała około 15 minut i można na niej było zobaczyć kilka ciekawych rozwiązań, które trafią do najnowszego Horizon.

Wiemy, że akcja Horizon: Forbidden West będzie toczyć się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Pierwsze co rzuca nam się więc w oczy to klimat oraz rodzaj obszaru, na którym Aloy się porusza. Widać, że jest on totalnie inny niż w Horizon: Zero Dawn i przypomina coś ala tropikalne dżunglowe wyspy, miła odmiana w stosunku do pierwszej części.

Gameplay pokazuje również naprawdę ciekawe mechaniki walki, wspinaczki i poruszania się. Przyznam szczerze, że o ile poprawiona grafika nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia, tak nowe mechaniki walki i poruszania się już tak. Widać, że naprawdę sporo się zmieniło i zawiało powiewem świeżości. Walka jest ciekawa, dynamiczna i różnorodna, teraz będzie naprawdę czuć, że walczymy. Oprócz tego możemy zauważyć, że Aloy ma coś w rodzaju umiejętności oraz nowych gadżetów jak grappling hooki czy lotnia.

Niestety data premiery gry nie została jeszcze ujawniona.

Wszystko zobaczcie na poniższym materiale: 

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *