GTA 6? – Oj długo sobie poczekamy

  • Paveł
  • 16.06.2020
  • 2

Niedawno dowiedzieliśmy się o planach Rockstar wobec GTA Online. Otóż GTA Online trafi na kolejne generacje konsol, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Zresztą co ja tu Wam będę o tym mówić, zapraszam do newsa od Rajsiego, gdzie wszystkiego się dowiecie: kliknij po szczegóły

Ja chciałbym zwrócić uwagę na coś zupełnie innego. Oczywiście to świetna sprawa, że GTA Online nie umrze, będzie dalej rozwijane. Dla mnie to jest świetna informacja, że dalej będę mógł siać zament, zniszczenie z przyjaciółmi w swój ulubiony sposób.

Nowe pojazdy, misje, ulepszona grafika i z pewnością kilkadziesiąt GB innych, dodatkowych atrakcji nas spotka już w przyszłym roku. Ale…

Na GTA 6 przyjdzie nam poczekać znacznie dłużej. Skoro obecnie nie ma żadnych informacji ze strony Rockstar o kolejnej części serii Grand Theft Auto, to osobiście nie liczyłbym, że pojawi się w najbliższym czasie.

W sieci jest pełno materiałów o GTA 6, domysłów, plotek. Skoro jednak zapowiedź GTA V pojawiła się na kilka lat przed premierą, to szczerze wątpię, aby wypuścili nowy tytuł bez wcześniejszej, grubej kampanii. Do tego jednocześnie rozwijając obecne GTA Online? Trochę by się to mijało z celem i byłoby nielogiczne.

Podejrzewam, że trailer, oficjalną zapowiedź GTA 6 zobaczymy najwcześniej za 2-3 lata. Sama premiera kolejnej części jest rzeczą pewną – ta seria to hit! Jednak z pewnością przyjdzie nam poczekać na kolejną część z 4-5 lat, jak nie więcej.

No cóż. Nie mamy jednak co narzekać. GTA Online jest już na rynku od wielu lat i ciągle trzyma się na szczycie. Nowa generacja konsol da możliwość bardziej dynamicznego rozwinięcia gry i wprowadzenia sporej ilości, kolejnych dodatków, zmian.

Obecne konsole niestety nieco dławią się już rozmiarem gry, nie dają rady uciągnąć jej w stabilnych 30 fps (chodzi o sesje z większą ilością graczy i dynamicznymi akcjami). Mam PS4 Pro oraz Xbox One X. Obie konsole momentami zaczynają się pocić i nie wyrabiać już z GTA Online. Nic więc dziwnego, że Rockstar zwolnił nieco z aktualizacjami, nowościami w grze.

Nie ma co gdybać nad GTA 6. Czekam więc na nowe wydanie, odświeżoną wersję Online! Na ulepszoną, piękniejszą grafikę oraz nowe pojazdy, tryby, biznesy i co tam jeszcze wprowadzą. To mi wystarczy do dobrej zabawy. Póki co… .

  • No to po co są plotki?!

    • Plotki z definicji to niesprawdzone lub kłamliwe wiadomości, więc faktycznie nie wiem po co ludzie sieją ploty. Może, aby zwrócić na siebie uwagę. Póki co nie ma żadnych oficjalnych informacji o GTA 6, także nie ma opcji, aby gra pojawiła się w najbliższych kilku latach. Pracownicy Rockstar, jak i osoby w jakikolwiek sposób powiązane, wtajemniczone choćby w najmniejszy sposób w projekt GTA 6, z pewnością mają podpisane NDA, czyli umowy poufności. Żaden człowiek, który miał styczność z projektem dotyczącym GTA 6 nie puści pary z ust, więc nie ma żadnych, pewnych źródeł. Nikomu nie opłacałoby się złamać warunków NDA. Nikogo na to nie stać. W takich firmach z reguły wraz z podpisaniem umowy o pracę/zlecenie podpisuje się od razu NDA, które obowiązuje nawet po zerwaniu umowy/jej zakończeniu 😉

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *