Dziwne plamy na PlayStation 5 – czy konsola może mieć problemy z przegrzewaniem?

  • Rajsi
  • 2.12.2020
  • 0

Ostatnio na Reddit’cie można znaleźć naprawdę dużo różnych, intrygujących zdjęć, które ukazują dziwne plany na obudowie PlayStation 5. Co ciekawe, nie wszystkie zabrudzenia są łatwe do wyczyszczenia, a użytkownicy nie mają pojęcia skąd się biorą.

Plamy pojawiają się na bocznych panelach PlayStation 5 od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. Gracze są bardzo zdziwieni, ponieważ duża część z użytkowników jest przekonana, że poplamienia nie mogły powstać poprzez złe korzystanie z konsoli lub przez celowe jej zabrudzenie.

Czarne smugi pojawiają się znikąd, a gracze spekulują co to może być. Niektórzy mówią, że konsola bardzo łatwo się brudzi i mocno przyciąga kurz. Inni jednak donoszą, że brud na PS5 to plamy, których nie da się tak łatwo domyć. Gracze poprzez Reddit’a wrzucają zdjęcia na platformę imgur:

Użytkownicy piszą, że niektóre plamy zaczęły się pojawiać nawet po krótkiej sesji gry. Gracze uważają, że PlayStation 5 może szybko się brudzić lub jakość wykonania paneli bocznych nie jest na najwyższym poziomie i farba jest skłonna do odbarwień. Niektórzy sugerują nawet, że konsola może mieć problemy z przegrzewaniem się, a czarne smugi to odparzenia lub przebarwienia związane z niedostateczną pracą systemu chłodzenia.

Jeden z użytkowników Reddit’a pisze:
Usiadłem dzisiaj przy biurku i zauważyłem jakby czarne smugi na całej konsoli. Wziąłem szmatkę i próbowałem to wyczyścić ale się nie dało. 
Pograłem ogólnie może z 6 godzin. Konsoli nie ruszałem z biurka odkąd wyciągnąłem ją z pudełka. Moim największym zmartwieniem jest to, że konsola może się przegrzewać do takiego stopnia, że powstają przebarwienia / odparzenia na obudowie. Miał ktoś z was podobny problem? Naprawdę nie mam innego wytłumaczenia na to. Uważam, że nie muszę tego mówić ale nie miałem brudnych rąk czy coś takiego. Kontroler nadal jest wyraziście biały. 
EDIT** Właśnie ściągnąłem zewnętrzny panel. Zdecydowanie wygląda to na problem z przegrzewaniem (użytkownik mówi tutaj o powyższym zdjęciu).”

Co to tak naprawdę jest i skąd biorą się czarne plamy? Tego nie wiemy. Nie wiemy również czy informacje te są w 100% autentyczne, także nie należy ich brać bardzo na poważnie. Jeśli jednak problem faktycznie występuję, miejmy nadzieję, że Sony szybko to wyjaśni i rozwiąże niedoskonałość.

Tagi: / / / /

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *