DualSense z faktycznymi problemami?

  • Rajsi
  • 22.02.2021
  • 0

W sieci słyszy się, że DualSense to wspaniały pad i mała rewolucja w dziedzinie kontrolerów, którą Sony postanowiło zaimplementować w swojej nowej konsoli PlayStation 5. Osobiście muszę przyznać rację, od niedawna jestem posiadaczem nowego sprzętu od Sony i uważam, że DualSense to coś niesamowitego. Haptyczne wibracje i adaptacyjne triggery to funkcje, które samemu powinno się poznać i poczuć, by w pełni zrozumieć ich fenomen, ponieważ żaden artykuł ani film nie odda tego co potrafi ten kontroler.

Jednak coraz więcej słyszy się o różnych wadach DualSense i o tym, że coraz więcej graczy się na niego skarży. Głównym problemem są analogi – to że po jakimś czasie zaczynają dryfować i pojawiają się małe luzy. Do tej pory były to tylko luźne stwierdzenia graczy, jednak serwis iFixit postanowił sprawdzić co w trawie piszczy.

Okazuje się, że DualSense faktycznie ma problemy. Serwis podaje, że analogi, które zostały zaimplementowane w padzie są używane przez wiele firm, już przez wiele lat. Problem leży chociażby w łatwej zużywalności czujnika, rozciąganiu sprężyny czy innych materiałów oraz w zwykłym używaniu kontrolera. Mowa tutaj o po prostu samoistnym zabrudzaniu się pada, czyli dostawaniu się kurzy czy wilgoci.

Co ciekawe, serwis podczas testów wyliczył, że DualSesne starczy na jakieś 417 godzin bezawaryjnego grania. Po tym czasie mogą nastąpić pierwsze objawy uszkodzeń i problemów. 417 godzin to lekko ponad 17 dni ciągłego grania, wiadomo jednak, że nikt nie da rady usiedzieć tyle przed konsolą bez przerwy. Przyjmijmy zatem, że dziennie spędzamy w grze jakieś 3 godziny, daje nam to więc 4 i pół miesiąca grania bez awarii. Dużo? Nie bardzo, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że DualSens swoje kosztuje i sam w sobie powinien bez problemu udźwignąć brzemię nowej generacji i małej rewolucji, którą kontroler do niej przyniósł.

Choć póki co jestem zachwycony DualSensem i złego słowa powiedzieć o nim nie mogę, będę bacznie się mu przyglądał i jeśli w moim przypadku faktycznie coś się wydarzy to od razu dam znać. Mam jednak nadzieję, że ominie mnie to szerokim łukiem bo gra na tym kontrolerze to istny obłęd.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *