Dlaczego Dying Light 2 zostało opóźnione?

  • Rajsi
  • 13.10.2021
  • 0

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że premiera Dying Light 2 została przeniesiona.
Nie jest to już tajemnicą, że gra pojawi się 4 lutego 2022 roku na PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series oraz PC. Jest to więc obsuwa o 3 miesiące, ponieważ przedtem tytuł miał pojawić się 7 grudnia.

Niedawno jednak dowiedzieliśmy się więcej szczegóły dlaczego Techland zdecydowało się na takową decyzję.
Otóż w wywiadzie dla magazynu EDGE Tymon Smektała – główny projektant zdradził nieco szczegółów, co studio przez dodatkowy czas ma zamiar zrobić z Dying Light 2. W skrócie chodzi głównie o dopełnienie całego tytułu i wyeliminowanie tylu błędów ile jest to możliwe. Jest to oczywiście dobra decyzja, ponieważ mamy większą pewność, że na na premierę dostaniemy grę mocno dopracowaną.

Sprawdzamy w grze wszystko po dwa razy. Dying Light 2 jest pełne złożonych, przenikających się systemów, tworzonych przez setki osób. W pewnym momencie produkcji to wszystko zaczyna ze sobą współgrać, ale jednocześnie zaczynasz odkrywać przypadki, w których być może tak nie jest i chcesz to naprawić. To najczęściej proste poprawki, ale lepiej mieć pewność, że wprowadzi się ich tak dużo, jak to możliwe. Te dwa dodatkowe miesiące poświęcimy właśnie temu. Przy okazji może wciśniemy też jakiegoś easter egga albo dwa…Tymon Smektała.

A Wy czekacie na Dying Light 2? Miejmy tylko nadzieję, że dokonane poprawki i dodatkowy czas przełoży się na jakość gry w dniu premiery.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *