Discord trafi na konsole PlayStation

  • Rajsi
  • 8.05.2021
  • 0

Discord połączy się z PlayStation! 

Sony Interactive Entertainment niedawno ogłosiło, że rozpoczyna współpracę z Discordem i zakupiło udziały w firmie. Cała współpraca, a dokładniej mówiąc – jej owoc dopiero będziemy mogli zobaczyć na początku 2022 roku. Oznacza to, że kooperacja firm dopiero się zaczyna i mają jeszcze sporo pracy, by razem stworzyć ciekawy projekt.

Prezes Sony, Jim Ryan mówi o tym, że współpraca ma przede wszystkim ułatwić komunikację graczom podczas wspólnego grania. Niestety żadnych szczegółów jeszcze nie znamy, lecz możemy się domyślać, że być może będzie to aplikacja na konsolę lub całkowicie nowy system komunikacji PlayStation, który będzie oparty w pełni na Discordzie.

Niektórzy z Was pewnie zastanawiają się po co owa aplikacja na konsoli, skoro PlayStation ma już system „imprez”, dzięki którym komunikujemy się z przyjaciółmi. Przede wszystkim Discord dałby nowe możliwości dotyczące „połączenia” graczy konsolowych z PC. Grając w gry na konsoli moglibyśmy przecież bez problemu rozmawiać z przyjaciółmi, którzy niekoniecznie mają PlayStation, a jedynie korzystają ze swojego komputera czy telefonu. Dodatkowo, z pewnością system oparty na Discord byłby wygodniejszy i ulepszony względem „imprez”. Moglibyśmy bez problemu wchodzić w szybki i przyjemny sposób na dane serwery, gdzie przesiadują gracze, a nie koniecznie musielibyśmy dodawać ich do znajomych i tworzyć „imprezę” czyli tak jak musimy robić aktualnie.

Zobaczymy co z tego wszystkie wyjdzie i z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje od Sony.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *