Gry - sprawdź na Ceneo

DEAD ISLAND 2 jednak powstanie?

  • Rajsi
  • 18.11.2019
  • 0

Jednak pracę nadal trwają! 

Droga to ukazania się Dead Island 2 jest naprawdę długa i kręta. Tytuł już dwa razy zmieniał studio odpowiedzialne za tworzenie gry.
Pierwszy trailer ukazał się aż 5 lat temu bo w 2014 roku. Dowiedzieliśmy się wtedy, że Dead Island 2 ma pokazać się następnego roku na wiosnę. Niestety jak dobrze wiemy – premiera produkcji wciąż nie ujrzała światła dziennego.

Przypomnijmy, że początkowo Dead Island 2 tworzyło niemieckie studio Yager Development. Po wielu niekorzystnych opóźnień premiery zdecydowano się na zmianę producenta i gra trafiła w ręce Sumo Digital. Po tym kroku temat Dead Island 2 ucichł i tylko co jakiś czas dostawaliśmy informację, że produkcja wciąż i wciąż powstaje. Niedawno jednak, dzięki raportowi finansowemu firmy THQ Nordic dowiedzieliśmy się, że tytuł przejęło kolejne, nowe studio – Dambuster Studios.

Jak widać nie wiadomo co ostatecznie wyniknie z Dead Island 2. Tytuł przekładany jest z rąk do rąk, a trailer wydany już prawie 6 lat temu tym bardziej nie nastawia graczy optymistycznie.
Jednak lekką nadzieję zrobił Klemens Kundratitz z Koch Media, który udzielił kilka informacji dla GamesIndustry.biz.

Zapytany czy burzliwa historia i ciągłe opóźnienia Dead Island 2 zniszczyły w pewnym stopniu oczekiwania na ten tytuł, odpowiedział:

„Dead Island jest dla nas bardzo ważną marką i jesteśmy w stanie dla niej wiele poświęcić. Świetnie opowiada się w mediach, że grę tworzy już trzecie studio, lecz my chcemy być oceniani za końcowy rezultat i jesteśmy pewni, że gdy wyjdzie to będzie to ekstra gra o zombie. Na pewno damy z siebie wszystko.”

Jak widać prace jednak nadal trwają i jak twierdzi Klemens – wszyscy przykładają się do nich bardzo solidnie. Czy faktycznie tytuł będzie ciekawą grą o zombie? I czy da radę wybić się z sideł nadchodzącego Dying Light 2? Tego oraz datę premiery miejmy nadzieję dowiemy się w niedalekiej przyszłości!

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *

POLECAM

Gry - sprawdź na Ceneo.pl