TELEDYSK - TO THE TOP

Commander ’85 – kolejna gra od polskiego studia

  • Rajsi
  • 10.04.2020
  • 0

Ostatnio informowaliśmy Was o tytule MicroMan, który tworzony jest przez Glob Games Studio – więcej szczegółów TUTAJ

Dzisiaj przychodzimy z produkcją o nazwie Commander ’85. Za grę również odpowiedzialne jest polskie studioThe Moonwalls.
Tytuł pojawi się na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, a także na Nintendo Switch. Dokładnej daty premiery nie znamy, lecz wiemy, że ma ona nastąpić gdzieś na jesień 2020 roku.

Commander ’85 umiejscawia akcję w latach 80. w Stanach Zjednoczonych.
My jako nastoletni syn polskich imigrantów mieszkamy na przedmieściach Chicago. Pewnego dnia, a dokładniej na urodziny dostajemy ciekawy prezent – jest to komputer marki Commander.
Sprzęt jest naprawdę świetny i na tamte czasy jest to wręcz szczyt technologiczny. Od tamtego momentu zacznie się nasza przygoda jako młody haker.

W grze znajdziemy wiele różnych możliwości, elementów losowych, zróżnicowane zadania poboczne czy nawet trzy różne zakończenia. Oznacza to, że w pewnym stopniu będziemy mogli kontrolować rozgrywkę poprzez nasze wybory.
Tytuł ma być naprawdę klimatyczny. Twórcy umiejscowili w nim wiele smaczków, które pozwolą nam się rzeczywiście przenieść w lata 80 i poznać smak „retro„. Oprócz tego ścieżka dźwiękowa będzie skupiona na oddaniu klimatu właśnie tamtych czasów.

 

W produkcji pojawią się elementy przygodowe, thriller – science fiction, survivalu czy symulacji – jak widać gra ma być naprawdę zróżnicowana!

  • TUTAJ zobaczycie Commander ’85 na Steam.

Commander ’85 będzie pełen niespodzianek. Fabuła poruszy m.in. tematy wyścigu zbrojeń, wojskowych eksperymentów, incydentu w Roswell, wojny nuklearnej oraz oczywiście także sztucznej inteligencji. Nie chcę jednak zdradzać zbyt wiele i psuć zabawy. Co ważne, każde podejście do gry będzie w zasadzie inne. Przygotowaliśmy bowiem setki różnych możliwości, wiele elementów losowych, zadania poboczne oraz trzy różne zakończenia” – mówi pomysłodawca i twórca gry, Marcin Makaj.

To niezwykły projekt, powstający od kilku lat z wielką pasją i równie wielką dbałością o szczegóły. W grze mamy przykładowo język oprogramowania przypominający system DOS, dzięki któremu możemy eksperymentować z różnymi komendami. To oczywiście tylko jeden przykład – Commander ’85 ma w sobie znacznie więcej różnych smaczków i odniesień. Wszyscy fani konwencji retro i lat 80. poczują się jak w domu. Gra studia The Moonwalls z pewnością spodoba się też np. miłośnikom seriali w stylu Stranger Things oraz wszystkim tym, którzy szukają w grach zaskakujących rozwiązań i świeżego podejścia” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

 

 

 

 

 

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *