Gry - sprawdź opinie

GTA Online przestanie być wspierane na PlayStation 4 i Xbox One?

  • Rajsi
  • 16.08.2020
  • 0

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o „ciekawej” nowinie jaką jest zapowiedź GTA V, oczywiście wraz z GTA Online na konsolach nowej generacji. Było to dość dużym zaskoczeniem, ponieważ większość graczy miało nadzieję, że wraz z premierą nowych konsol ukaże się w niedalekim czasie chociaż mała namiastka GTA VI. Niestety tak się nie stało i Rockstar chce wycisnąć ostatnie soki z GTA V jeszcze na nowej generacji.

Przypominamy, że GTA V pokaże się na PlayStation 5 oraz Xbox Series X gdzieś w drugiej połowie 2021 roku.
Tytuł będzie się mógł pochwalić usprawnieniami technicznymidopracowaną grafiką i lepszą wydajnością. Rockstar chce przygotować tę wersję tak, by w pełni wykorzystała ona moc nowych konsol.

Jednak jest jeszcze inna, ważna i przełomowa informacja dotycząca GTA Online. Pierwsze jej zalążki mogliśmy poznać już wraz z informacją o wydaniu GTA V na nowe konsole. Oczywiście mowa tutaj o ekskluzywnej zawartości GTA Online dla PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X.
Ostatnio, podczas telekonferencji poświęconej wynikom finansowym, firma Take-Two Interactive, do której należy Rockstar potwierdziła powyższą wiadomość.

Co to dokładnie oznacza? Otóż możemy się spodziewać, że gdzieś po premierze konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X, nie wszystkie aktualizacje GTA Online trafią również na PlayStation 4 czy Xbox One. Może więc zdarzyć się tak, że Rockstar zapowie nowy, duży, ciekawy dodatek który jednak pojawi się tylko i wyłącznie na PlayStation 5, Xbox Series X oraz PC.
Sytuacja była podobna kilka lat temu, gdzie powoli ale konsekwentnie Rockstar oddalał GTA Online od starych konsol – PlayStation 3 oraz Xbox 360. Wtedy również konsole te zaczęły nie dostawać nowych aktualizacja coraz częściej i częściej, aż firma poinformowała graczy, że GTA Online na starych konsolach przestaje być całkowicie wspierane.

Czy powtórzy się tak z GTA Online na PlayStation 4 i Xbox One? Początkowe informacje delikatnie na to wskazują, lecz jaki plan ma Rockstar? Tego dowiemy się niebawem.
Tymczasem łapcie dla przypomnienia trailer z GTA Online na PlayStation 5, który nie został przez graczy zbyt ciepło przyjęty.

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *