Fight of Gods – przesada, a może ciekawy pomysł?

  • Rajsi
  • 19.01.2019
  • 0

Trochę informacji na temat kontrowersyjnej gry! 

Dzisiaj skupimy się na bardzo ciekawym tytule, którym jest Fight of Gods. Zacznijmy od tego jaki jest to typ gry. Otóż tytuł jest bijatyką 2,5D – postacie są trójwymiarowe, a sama bitwa odbywa się w dwóch wymiarach. Podobny jest on do takich produkcji jak Mortal Combat czy Street Fighter IV tylko, że z jedną, bardzo ważną różnicą – jest nią tematyka.

Fight of Gods od zwykłych bijatyk różni się tym, że nie będziemy walczyć zwykłymi wojownikami, lecz bogami i postaciami czczonymi przez różne religie. Można zatem wcielić się w postać samego Jezusa i walczyć kawałkami krzyża czy Mojżesza, który atakuje wrogów tabliczkami z przykazaniami. W grze możemy także spotkać Świętego Mikołaja, Zeusa czy Budde i wiele więcej innych postaci.

Gra jest dostępna na Steam’ie jako wczesny dostęp już od 2017, lecz dalej nie opuściła tej fazy. Od 18 stycznia tytuł jest także dostępny na Nintendo Switch.
Ciekawostką jest to, że sam Steam miał problemy w Malezji o dopuszczenie takiej gry na swoją platformę do tego stopnia, że został on zablokowany dla użytkowników, a ostatecznie sama gra została wycofana ze sprzedaży w tym kraju.

Niewątpliwie produkcja przez tematykę ma swoich przeciwników ale również posiada naprawdę sporą liczbę zwolenników. A Wy do których grupy należycie i co myślicie o Fight of Gods?

Udowodnij, że nie jesteś BOTEM... *